Hakkımızda

Gülüşünüz Sizin Logonuzdur

Your Smile is Your Logo

Doctorcelik ağız bakım serisi; kozmetik diş hekimliği, gülüş tasarımı ve lamine uygulamaları ile ön plana çıkan, Türkiye’nin başarılı diş hekimlerinden Eyüp Çelik tarafından tasarlanmıştır. Eyüp Çelik müşterilerine kaliteli, farklı, tadı ve görüntüsüyle özel ve lüks bir ürün yaratmak istedi.

Doctorcelik diş macunu eşşiz bileşenleri ve ferah tadı ile ağız bakımına yeni bir soluk getiriyor. Doctorçelik Aktif Karbonlu diş macunu geleneksel ile modern içeriği buluşturan yenilikçi ve sıradışı bir üründür. İçeriğinde antiseptik, antienflamatuar ve analjezik içeriği ile diş tedavisinde yüzyıllardır kullanılan karanfil, son yıllarda diş beyazlatmada ön plana çıkan karbon tozu içeren özel formülasyonu ve altın ışıltılı görünümü ile diş macununa eşsiz bir estetik ve lüks bir dokunuş katmıştır.
Ürünler kaliteli içerikleri, yenilikçi ve estetik duruşuyla ön plana çıkmaktadır. Amacımız ağız bakımında fark yaratan ürünler ile gülüşünüze estetik kazandırmaktır.

Diş Hekimi Eyüp Çelik; sanat, mimari, estetik ve moda tutkusunu diş hekimliği ile birleştirerek eşsiz gülüş tasarımlarına imza atarken diğer bir taraftan ağız bakım grubu ile muayenehanesinde ulaşamadığı kitleye de ürünleri ile ulaşarak gülüşlerine dokunmayı hedefliyor.

Doctorcelik Beauty olarak misyonumuz ülkemizdeki ağız bakımı konusuna dikkat çekip farkındalık yaratmak. Avrupa Ülkelerine göre çok geride olan diş macununu kullanımını arttırmaya yardımcı olmak ve koruyucu diş hekimliği konusunda fark yaratmaktır.

Doctorcelik Beauty olarak vizyonumuz markamıza yenilikçi ürünler katmak, Türkiye ve Yurtdışında kalite ve estetik duruşu ile önde gelen bir marka haline getirmek.

Aktif Karbon Hakkında

Karbon toksin bağlayıcı özelliğinden dolayı 1834 yılından itibaren sağlık sektöründe yüksek doz ilaç zehirlenmelerinde kullanılmaktadır. Kendine has gözenekli dokusunun doğal absorbe edici özelliği ile toksinleri bağlamakta ve ortamdan uzaklaştırmaktadır.

Diş beyazlatma ve temizlemede de aynı prensip ile çalışmaktadır. Doctorcelik diş macununun içerisinde bulunan aktif karbon gözenekli yapısı ile diş minesi üzerindeki toksinleri, kalıntıları ve plağı içine alarak doğal yollarla dişlerinizi temizler ve beyazlatır. Karbon vücudumuz tarafından absorbe edilmez, diş fırçalama sonunda yapısına aldığı plak kalıntıları ve toksinler ağzın çalkalanması ile diş macunu ile beraber durulanarak uzaklaşır.

Aktif karbon’ un Ağız Bakımındaki Olumlu Etkileri

*Plak Oluşumunu Engeller

Dişlerinizi bir kömür macunuyla kapladığınızda, adsorpsiyon adı verilen bir işlem gerçekleşir. Adsorpsiyon, temel olarak ağzınızdaki plak ve mikroskobik kalıntı parçalarını çekmesi ve bu parçaların macuna yapışması anlamına gelir. Kömür, bu bitlerle birlikte bir tür film oluşturur ve macunu tükürdüğünüzde hepsi durulanır.

*Ağız PH’ ını Düzenler

Aktif Karbon bazik yapısı ile asitli yapıda olan tükürüğü nötralize ederek diş minesinin erozyonunu önlemeye yardımcı olur. Ağzınızdaki genel PH seviyesinin yükselmesi sizi diş çürükleri ve sağlıksız dişlere daha az eğilimli hale getirir.
Daha yüksek bir PH ayrıca diş eti hastalığı ve kötü nefes ile mücadelede yardımcı olabilir.

Sert Kimyasal İçermez!

Diş beyazlatmak için kullanılan bazı kimyasal işlemler diş minesine zarar vererek kalıcı hasara sebep olmaktadır. Aktif kömür kullanırken, doğal, organik maddeler kullanıyorsunuzdur.

Göreceli Dentin Aşındırıcılığı (RDA), diş bakım ürünlerinde aşındırıcılığı ölçmek için kullanılan bir derecelendirme sistemidir. FDA diş minesinin aşınmaması için 200 veya daha düşük bir puan önermektedir.

Aktif kömür tozu RDA skalasında 70 ila 90 arasındaki puanı ile , 100 ila 200 RDA skalasındaki birçok beyazlatıcı diş macununa göre çok düşük bir puana sahiptir. Böylece diş minesine zarar vermeden doğal olarak beyaz bir gülüşe sahip olmanıza yardımcı olur.