Aktif Karbon Hakkında

Aktif Karbon Hakkında

Karbon toksin bağlayıcı özelliğinden dolayı 1834 yılından itibaren sağlık sektöründe yüksek doz ilaç zehirlenmelerinde kullanılmaktadır. Kendine has gözenekli dokusunun doğal absorbe edici özelliği ile toksinleri bağlamakta ve ortamdan uzaklaştırmaktadır.

Diş beyazlatma ve temizlemede de aynı prensip ile çalışmaktadır. Doctorcelik diş macununun içerisinde bulunan aktif karbon gözenekli yapısı ile diş minesi üzerindeki toksinleri, kalıntıları ve plağı içine alarak doğal yollarla dişlerinizi temizler ve beyazlatır. Karbon vücudumuz tarafından absorbe edilmez, diş fırçalama sonunda yapısına aldığı plak kalıntıları ve toksinler ağzın çalkalanması ile diş macunu ile beraber durulanarak uzaklaşır.

Aktif karbon’ un Ağız Bakımındaki Olumlu Etkileri

*Plak Oluşumunu Engeller

Dişlerinizi bir kömür macunuyla kapladığınızda, adsorpsiyon adı verilen bir işlem gerçekleşir. Adsorpsiyon, temel olarak ağzınızdaki plak ve mikroskobik kalıntı parçalarını çekmesi ve bu parçaların macuna yapışması anlamına gelir. Kömür, bu bitlerle birlikte bir tür film oluşturur ve macunu tükürdüğünüzde hepsi durulanır.

*Ağız PH’ ını Düzenler

Aktif Karbon bazik yapısı ile asitli yapıda olan tükürüğü nötralize ederek diş minesinin erozyonunu önlemeye yardımcı olur. Ağzınızdaki genel PH seviyesinin yükselmesi sizi diş çürükleri ve sağlıksız dişlere daha az eğilimli hale getirir. Daha yüksek bir PH ayrıca diş eti hastalığı ve kötü nefes ile mücadelede yardımcı olabilir.

Sert Kimyasal İçermez!

Diş beyazlatmak için kullanılan bazı kimyasal işlemler diş minesine zarar vererek kalıcı hasara sebep olmaktadır. Aktif kömür kullanırken, doğal, organik maddeler kullanıyorsunuzdur.

Göreceli Dentin Aşındırıcılığı (RDA), diş bakım ürünlerinde aşındırıcılığı ölçmek için kullanılan bir derecelendirme sistemidir. FDA diş minesinin aşınmaması için 200 veya daha düşük bir puan önermektedir.

Aktif kömür tozu RDA skalasında 70 ila 90 arasındaki puanı ile , 100 ila 200 RDA skalasındaki birçok beyazlatıcı diş macununa göre çok düşük bir puana sahiptir. Böylece diş minesine zarar vermeden doğal olarak beyaz bir gülüşe sahip olmanıza yardımcı olur.

Recent Posts

Menü